Extra výzvy

rozšiřte si obzory v informatice a získejte body navíc

Pokud se rozhodnete zkusit v rámci informatiky extra výzvu, kontaktujte učitele a dejte mu vědět, do které oblasti se vrhnete. Rád bude sledovat vaše pokroky, případně poradí a na závěr vaši práci odmění. Výzvy nejsou omezené věkem ani ročníkem, garance bodového zisku při jejich úspěšném splnění se ale týká jen studentů ve skupinách Michala Bělky.

Aktuálně vypsané výzvy:

  1. Vytvoř v PowerPointu vlastní interaktivní gamebook - textovou hru s variabilním dějem a více konci. Možná podobnou hru znáte z letního tábora, kde hráči podle svých rozhodnutí putují mezi očíslovanými kartičkami v terénu. Ve tvém gamebooku jejich roli zastanou jednotlivé snímky prezentace, které provážeš interními hypertextovými odkazy. Inspiraci, jak může vypadat struktura (neelektronického) gamebooku, najdeš třeba tady.

  2. Přispěj do české Wikipedie solidním článkem o Mladoboleslavsku. Naučíš se pracovat s novou publikační platformou, napsat odborný strukturovaný text a správně citovat literaturu, navíc můžeš přispět vlastní fotografií. Práci s Wikipedií tě naučí praktický průvodce. Inspirovat se můžeš v článcích, které napsal tvůj učitel - o městském divadle, věznici, staré radnici nebo bývalé synagoze.

  3. Vytvoř jednoduchou hříčku - třeba labyrint, kterým je potřeba projít bez dotyku stěny - v hravém a intuitivním programovacím prostředí Scratch. S prvními kroky ti pomůže návod přímo na webu (celý je v češtině!), případně volně dostupná učebnice.